Kryteria selekcji w zamówieniach publicznych

0

W procedurach wieloetapowych, takich jak dialog konkurencyjny, negocjacje z ogłoszeniem, partnerstwo innowacyjne czy przetarg ograniczony, liczba wykonawców, którzy mogą wziąć udział w postępowaniu jest prawnie ograniczona. Z tego powodu zamawiający są zmuszeni do tzw. prekwalifikacji, czyli wyboru podmiotów na podstawie dodatkowych kryteriów selekcji. Wykonawcy, którzy spełnią te kryteria, otrzymają zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Jak często sprzątać w biurze? Harmonogram prac porządkowych

0
firma sprzątająca

Ład w miejscu pracy z całą pewnością stanowi wizytówkę firmy. Porządek jest jednak niezbędny, nie tylko biorąc pod uwagę aspekty estetyczne. Okazuje się, że pracownicy, których miejsce pracy wyzwolone jest od kurzu, bakterii i roztoczy, pracują efektywniej i mają o wiele lepsze samopoczucie. Ważne są też czynniki higieniczne i te, które wpływają na bezpieczeństwo osób zatrudnionych, jak i wszystkich, którzy biuro odwiedzają. Jak często miejsce pracy powinno być sprzątane? Na częstotliwość takich prac wpływa mnóstwo czynników. Oto te, na które pracodawca powinien zwrócić szczególną uwagę.

Stanowisko pracy

Chociaż za porządek w miejscu pracy odpowiada pracodawca i to on ma zapewnić osobom zatrudnionym optymalne warunki do wykonywania zawodowych obowiązków, to samo stanowisko pracy może być wyjątkiem. Bardzo często o indywidualne miejsce pracy dba sam pracownik, który ze stanowiska korzysta. Chodzi przede wszystkim o to, by zostawić zatrudnionym swobodę i pozwolić na pełen komfort pracy. Jeśli na biurku trzyma ważne informacje, raczej nie należy ich sprzątać. Osoba niewtajemniczona może nie mieć świadomości, które rzeczy przy stanowisku są ważne.

Co ciekawe, profesjonalna firma sprzątająca zaleca, by sprzątanie biur odbywało się regularnie, najlepiej codziennie. Każdego dnia dobrze jest też zdezynfekować urządzenia biurowe, takie jak drukarka czy ksero, do których dostęp mają inni pracownicy.

Kuchnia i toaleta

To pomieszczenia, o których czystość ma obowiązek zadbać pracodawca. Rzecz jasna w dobrym tonie jest sprzątanie po sobie, jeśli z tych miejsc korzystamy (na przykład zmyć naczynia po śniadaniu). Profesjonalnym sprzątaniem każdego dnia musi zająć się jednak firma sprzątająca, ewentualnie osoba zatrudniona do wykonywania takich obowiązków na etat. Nie chodzi tu tylko o czynniki estetyczne, ale przede wszystkim zachowanie higieny. Bakterie, infekcje, zarazki właśnie w toaletach oraz kuchniach rozprzestrzeniają się najszybciej.

Pozostałe części wspólne

Mycie podłóg, odkurzanie i pranie wykładzin, sprzątanie schodów i innych części wspólnych całkowitej powierzchni biurowej również leży po stronie pracodawcy. Idealnie byłoby takie czynności wykonywać każdego dnia, natomiast pod uwagę warto wziąć tutaj na przykład warunki atmosferyczne. Wiadomo, że podłoga przy wejściu głównym, kiedy na dworze leży śnieg czy pada deszcz, powinna być myta nawet kilka razy dziennie. Przyjmuje się, że wykładziny powinny być prane raz w miesiącu albo częściej – w zależności od potrzeb.

Mycie okien

Firmy sprzątające, które w profesjonalny sposób zajmują się myciem okien, są najczęściej zatrudniane to takich zleceń raz lub dwa razy w roku, chyba że okna wymagają wyczyszczenia częściej. Wiadomo przecież, że nie jest to zadanie szybkie i przyjemne. Co więcej, nierzadko wymaga specjalnych umiejętności – mowa tutaj na przykład o myciu okien na wysokościach.

Należy wiedzieć, że nie tylko częstotliwość sprzątania ma znaczenie. Pracodawcy coraz częściej współpracują z firmami, które świadczą usługi porządkowe, ponieważ to one wykonują polecone zadania w sposób profesjonalny i przy użyciu odpowiednio dobranych, jakościowych środków.

Jakie wydatki można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu

0

Koszty uzyskania przychodu to niezwykle istotny aspekt działalności każdej firmy. Pozwala on uniknąć lub zminimalizować obciążenia podatkowe przedsiębiorstwa poprzez odliczenie wydatków poniesionych w celu uzyskania przychodu. Dowiedz się jak prawidłowo odliczyć koszt uzyskania przychodu.

Rozpoczęcie przygody z kryptowalutą

0

Kryptowaluty składają się na nowoczesną technologię internetową, której jednym z podstawowych zastosowań jest pełnienie funkcji wirtualnego środka płatniczego. Waluty, takie jak: bitcoin czy też ethereum, nie podlegają centralnej instytucji emisyjnej, dzięki czemu funkcjonują one na zasadach niezależnych od banków, rządów, a także pozostałych instytucji tego rodzaju. Ponieważ popularność kryptowalut stale wzrasta, warto zasięgnąć fachowych informacji na ich temat, korzystając z witryny: https://www.kryptoportal.pl/.

Na początek…

Przed rozpoczęciem korzystania z płatności kryptowalutą, należy zapoznać się z regułami, które rządzą na wirtualnym rynku. Warto zdawać sobie sprawę ze zmienności ceny bitcoina oraz z faktu, że transakcji dokonanych za pośrednictwem tej metody nie można cofnąć. Choć płatności wirtualną walutą nie należą do skomplikowanych operacji, będąc jednak laikiem w dziedzinie obrotu pieniędzy, dobrze byłoby skorzystać z rad bardziej doświadczonych użytkowników. W tym celu warto odwiedzić „Forum kryptowaluty„, będącym częścią strony kryptoportal.pl, zadając pytanie dotyczące dowolnej, nurtującej kwestii.

Zakupy za pomocą kryptowaluty

Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami, należy przejść do wyboru odpowiedniego portfela. Następnie można już zaopatrzyć się w wirtualne środki płatnicze (podczas transakcji lub też kupując je na giełdzie). Wartość bitcoina zależna jest od prawideł wolnego rynku i wzrasta wraz z powiększającą się społecznością, która z niego korzysta. Jego istnienie oparte jest zaś na ścisłych działaniach matematycznych.

Modelowanie danych krok po kroku

0

Jeśli zgromadziłeś odpowiednie dane, to teraz czas, aby teraz odpowiednio je przedstawił. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci wyciągnąć z nich pewne wnioski i na pewno wszystko będzie tak, jak powinno. Nie ograniczaj się więc i jeśli nie wiesz, jak poprawnie wykonać modelowanie danych, to powinieneś zlecić to profesjonalnej firmie. Osoby, które pracują na co dzień w takiej branży, na pewno będą wiedziały, co należy zrobić, aby wszystko było w najlepszym porządku.

Nie ograniczaj się więc i stawiaj na to, co naprawdę Ci odpowiada, a na pewno nie będziesz mieć co do tego żadnych wątpliwości. Modelowanie danych dla takiej firmy nie będzie żadnym wzywaniem i poradzi sobie ona z tym bez większego problemu. Jeśli nie wiesz, z usług, jakiej firmy powinieneś skorzystać, to poszukaj informacji na ten temat w sieci. Dzięki temu wszystko stanie się dla Ciebie jasne i nie będziesz mieć co do tego żadnych wątpliwości.

Nie ma sensu się ograniczać i jeśli wiesz, że pomoc takiej firmy sprawdzi się w Twoim przypadku, to powinieneś na nią postawić, a na pewno tego nie pożałujesz i wszystko będzie tak, jak powinno.

Modelowanie danych dla jednych będzie trudne, a oni nie będą mieć z tym problemu. Jeśli nie znasz się na czymś, to poddaj to w ręce osób, które mają na ten temat wiedzę, a na pewno będziesz zadowolony z osiągniętego efektu. Grunt to postawić na taką firmę, jak naprawdę jest polecana. Jeśli chcesz, aby współpraca z nią była udana, to powinieneś szczegółowo określić, czego od niej oczekujesz.

Ile kosztują obliczenia statystyczne?

0

Osoby, które są na etapie pisania pracy magisterskiej, licencjackiej, czy każdej innej, na pewno będą zastanawiały się, ile kosztują obliczenia statystyczne. Najlepiej w takiej sytuacji zapoznać się z ofertami dostępnymi w sieci, a dzięki temu będzie się na bieżąco. Dzięki temu już nie będziesz musiał się nad tym zastanawiać, ale od razu będzie to dla Ciebie jasne i nie będziesz mieć co do tego żadnych wątpliwości. Obliczenia statystyczne przede wszystkim powinny być wykonane dobrze. Jeśli nie wiesz, jak masz się za to zabrać, to lepiej zostaw to firmie, która się na tym zna.

To spowoduje, że nie będziesz musiał się martwić, że takie obliczenia będą wykonane źle, ale wszystko będziesz mieć pod kontrolą. Warto mieć to na uwadze, a dzięki temu na pewno wszystko będzie tak, jak powinno i nie będzie się żałować podjętej decyzji. Obliczenia statystyczne, jakie wykona dla Ciebie dana firma, na pewno będą Ci odpowiadać. Co więcej, nie będziesz musiał tracić czasu na to, aby zajmować się tym sam. Korzystanie z takich usług jest też opłacalne, bo nie trzeba wkładać wysiłku w zrobienie czegoś, ale wszystko ma się pod ręką.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje wykonanie takich obliczeń przez firmę, to zapoznaj się z jej cennikiem. To sprawi, że będziesz na bieżąco i nic nie będzie w stanie Cię zaskoczyć. Obliczenia statystyczne czy analizy, jakie wykona dla Ciebie dana firma, na pewno będą bezbłędne i chętnie umieścisz je w swojej pracy. Warto korzystać z pomocy innych, a na pewno wszystko będzie tak, jak powinno.

5 szybkich sposobów na naukę języka obcego

0

Marzysz o tym żeby rozmawiać w innym języku, rozumieć co mówią obcokrajowcy i czytać w obcym języku? Chcesz swobodnie komunikować co uważasz w zetknięciu z obcokrajowcami? Pragniesz sprawnie tłumaczyć swoje artykuły z języka ojczystego na język obcy? Wszystko to jest w zasięgu twoich rąk. Zapoznaj się z poniższą listą i wciel ją w życie, a język obcy stanie się dla ciebie naprawdę prosty.

5 sposobów na język obcy w szybkim tempie

1. Znajdź towarzystwo nic tak nie uczy jak rozmowa z drugą osobą, szczególnie słówek, nawet jeśli oboje dopiero zaczynacie. Jeżeli znasz kogoś kto bardzo dobrze umie język obcy to lepiej dla ciebie, nauczysz się od niego poprawnego akcentu, większej ilości słów i gramatyki.
2. Oglądaj seriale: Jeżeli już musisz mieć tłumaczenie to niech to będą napisy. Najlepiej jednak uczyć się w oryginalnej wersji. Osłuchujesz język, z czasem zaczynasz rozumieć coraz więcej.
3. Baw się językiem tak jak lubisz. Łącz ze sobą język obcy z językiem ojczystym. Lubisz gry wideo graj w nie w języku obcym, ustaw sobie komputer na język obcy. Na wszystkich grach jest chat na którym możesz rozmawiać w obcym języku.
4. Nie martw się swoimi błędami, dzieci nie mają do tego żadnego ale, bądź jak one, z czasem mówią coraz piękniej a i ty próbami dojdziesz do wprawy. Brak wiedzy jest normalny – w końcu dopiero zaczynasz się uczyć.
5. Ściągnij aplikacje językowe na telefon i komputer, ustawienia zmień na język obcy. W internecie jest mnóstwo stron poświęconych praktycznie każdemu językowi obcemu.
Połączenie użytecznego z przyjemnym to naprawdę dobra opcja. Dzisiejszy świat bez znajomości języków obcych szybko zbija marzenia. Dobrze jest być komunikatywnym. Nie trzeba zaraz mówić pięknie, wystarczy rozumieć i być rozumianym, fachowość można zostawić fachowcom. W końcu jesteś najlepszy w swojej dziedzinie.

Łatwe pieniądze co wspólnego mają z polityką?

0

Łatwe pieniądze do zarobienia w sieci. Jaki pomysł zrealizowali macedońscy nastolatkowie? Co wspólnego z nim miał Donald Trump? Załóż bloga, załóż google adSense i … zacznij zarabiać krocie na polityce!

Spis treści:

1. Co wspólnego ma kultowy serial „z archiwum x” i google adSense?
2. Pieniądze siedzą w internecie – nawet nie wiesz jakie to proste
3. Łatwe pieniądze w Internecie a polityka

Co wspólnego ma kultowy serial „z archiwum x” z google adSense?

Fani kultowego serialu „z archiwum X” mają nie lada gratkę, o to hasło „Trust to one” jak nigdy dotąd zyskało na realności. Mulder i Scaly mierzyli się z tajnymi agentami, kosmitami i globalnym spiskiem. Natomiast My – z pieniędzmi.

Pieniądze siedzą w internecie – nawet nie wiesz jakie to proste

Rzeczywistość wirtualna, czyli Internet, który zabiera nam coraz więcej czasu, jest tak naprawdę sferą nierzeczywistą. Umowne gwarancje bezpieczeństwa nie dają pewności co do rzetelności prezentowanych treści w Internecie. Łatwo paść ofiarą manipulacji i przekłamań. Świat opiera się o teorię kuli śnieżnej, która mówi o prawdziwości zdania przyjętego za obowiązujące przez większość społeczeństwa. Mowa o grupie nastoletnich Macedończyków, którzy postanowili zarabiać na wyświetlonych reklamach w google adSense. W sumie nic trwożnego ani niezwykłego, czy niezgodnego z prawem. Jednak czy do końca?

Łatwe pieniądze w Internecie a polityka

Nastolatkowie założyli więc konta na takich portalach chwytliwych jak: WorldPoliticus. com czy USADailyPolitics. com i zajęli się publikowaniem sensacyjnych treści. Rozprowadzili je poprzez facebook, uzyskując dużą liczbę wyświetleń. Fenomen polega na tym, że zamieszczone treści nie były prawdziwe – kto w internecie, na blogu weryfikuje takie rzeczy? – Nikt. Jaki temat był dla nich najbardziej chwytliwy? – Donald Trump – to on miał zagwarantować macedońskim nastolatkom pieniądze.

Pożyczki internetowe- czy są warte uwagi?

0

Dziś już mało kto nie korzysta z Internetu na co dzień. Załatwiamy w ten sposób codzienne sprawy, robimy zakupy, dokonujemy przelewów i transakcji za jego pomocą. Wielką furorę w tych zabieganych czasach robią obecnie pożyczki online. Jest to forma pożyczki często kojarzona z oszustwami, wielką ilością reklam.

Pożyczkodawcy obiecują błyskawiczne dostarczenie potrzebnych pieniędzy na konto, brak formalności, czy niską ratę kredytu. Jest to w dużej części prawda. Pożyczki przez Internet to bowiem idealny sposób na znalezienie potrzebnych środków na bieżące wydatki, takie np. remont łazienki, czy zakup prezentu dla najbliższej osoby, zakup sprzętu elektronicznego, komputera czy laptopa.

Pożyczki online to zazwyczaj naprawdę proste internetowe transakcje, zazwyczaj formalności ograniczone są do niezbędnego minimum, a często nie wymaga się także zaświadczeń o dochodach. Wypełniamy jedynie krótki wniosek, wybieramy potrzebną nam kwotę i w ciągu zaledwie kilkunastu minut cieszymy się dodatkową gotówką. Pożyczka przez Internet jest także świetną alternatywą dla tradycyjnych pożyczek, szczególnie dla osób zabieganych, zapracowanych i chcących oszczędzić sobie zbędnych formalności i żmudnego wypełniania papierów.

Warto więc wybrać pożyczkę online u pożyczkodawcy który nam odpowiada i cieszyć się z tej nowoczesnej metody na zdobycie potrzebnych funduszy. Korzystając z tego sposobu nie musimy się nawet ruszać z wygodnej kanapy lub fotela, a jedynie wykonać stosownego wyboru pożyczkodawcy i kwoty.

Leasing norweski

0

Jesteś właścicielem firmy i rozważasz pożyczkę? Zastanów się nad leasingiem norweskim. To jeden z najnowocześniejszych leasingów jakie można spotkać. Firma zyskuje potrzebne przedmioty, za niecałą wartość pieniężną. Dobra w celu uregulowania podatków przedsiębiorstwa oraz możliwości obrotowych korporacji.

Wyobraź sobie sytuację, że podpisujesz umowę, w której dostajesz upragnioną rzecz, a za jej wykorzystywanie płacisz co miesiąc symboliczną kwotę, dla przykładu niech to będzie 15 złotych. Jesteś właścicielem i nie odczuwasz upływu gotówki z portfela czy konta firmy.

Pieniądze, które płacisz za leasing, są zbliżone do całkowitej wartości przedmiotu leasingu – tą kwotę wpłacasz. Natomiast comiesięczne raty, które nie muszą występować, ale jeśli występują to są tak małe jak 15złotych. Nie odczuwasz więc, że je płacisz.

Tego typu leasing jest dobry dla osób, które chcą mieć uporządkowaną sprawę płaconych podatków oraz możliwości zwiększenia aktywów obrotowych swojej firmy.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z wybranymi przez nas pozycjami wydawniczymi.
Bibliografia:
1. „Finansowanie działalności gospodarczej małych i średnich przedsiębiorstw” – Maria Dragunowicz, Izabela Heropolitańska, Wiesław Sendek. Twigger, 2001.
2. „Leksykon finansów” – Głuchowski, PWE, 2001.
3. „Finanse firmy” – H. Zalewski. ODiDK, Gdańsk, 1998.
4. „Finanse a firma” – E. Davis, J. Pointon. PWE, Warszawa, 1997.
5. „Finansowanie rozwoju firmy” – B. Szeflerska, I. Kasperczyk. Firma 2000, Warszawa 1999.
6. „Leksykon finansów” – Głuchowski, PWE, 2001/
7. „Leasing” – Leopold Stecki.

ZOBACZ TEŻ