W pracy używamy języków obcych bardzo często. Większość z nas używa języka angielskiego lub niemieckiego. Bardzo często pracodawcy lub często bardzo wiele sytuacji wymuszają na nas znajomość innego języka obcego lub nasz poziom aktualnie używanego języka jest bardzo niski, aby podjąć jakąś sensowną komunikację.

Pracodawcy coraz częściej poszukują osób ze znajomością języków romańskich takich jak włoski, portugalski, czy francuski, na które to zapotrzebowanie stale rośnie. W dzisiejszych czasach biznes stał się bardzo popularny dlatego wiele firm ma kontakty biznesowe z firmami z całego świata dlatego opłacalna jest inwestycja w języki takie jak chiński czy arabski. Można też zainteresować się bardziej Azją, a mamy tam możliwość nauki języka japońskiego, czy koreańskiego, który nie jest aż taki trudny, jak mogłoby się wydawać. Swoim wynagrodzeniem kuszą pracodawcy poszukujący specjalistów z językami skandynawskimi na które ostatnimi czasy jest bardzo duże zainteresowanie.

Wynagrodzenie ze znajomością języka szwedzkiego jest tylko niewiele niższe od tego co oferują pracodawcy za znajomość chińskiego. Zapotrzebowanie na rynku pracy językami obcymi jest bardzo wiele, dlatego by być na rynku pracy elastycznym musimy stale podnosić swoje kompetencje językowe. Powinniśmy uczyć się nowych języków jak i szkolić te, które już znamy w jakimś stopniu. Pamiętajmy, że dużo to także nie znaczy dobrze. Uczmy się języków obcych na poziomie przynajmniej a2/b1, który to daje nam w miarę swobodną komunikację na podstawowe tematy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here