Dla wielu osób rozwód to porażka życiowa i coraz częściej wielu ludzi nie potrafi się z tym pogodzić. Jednak powinniśmy pamiętać, że w tej sytuacji bardzo często nie jesteśmy winni. W szczególności jeżeli to nie my bezpośrednio przyczyniliśmy się do rozpadu tego małżeństwa, a przykładowo winne w takiej sytuacji są różnice kulturowe.

Rozwód z obcokrajowcem coraz trudniejszy

Rozwody z obcokrajowcami stają się coraz bardziej powszechne. Bardzo dużo ludzi zawiera właśnie takie małżeństwa, ponieważ obecnie podróżujemy i bardzo łatwo jest kogoś poznać.

Zamieszkując także za granicą wiele osób decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego właśnie w danym kraju. Jednak często może okazać się to bardzo kłopotliwe w przypadku gdy chcemy się rozwieźć.

W jaki sposób przeprowadzić rozwód z obcokrajowcem?

Rozwody z obcokrajowcami mogą okazać się bardzo kłopotliwe, ponieważ jeżeli zawarliśmy związek małżeński za granicą i mieszkaliśmy tam bardzo długi czas może się okazać, że rozwód będzie odbywał się w danym państwie.

Możemy zdecydować się na rozwód w Polsce jednak tylko w przypadku, gdy w przeciągu ostatniego pół roku mieszkaliśmy tutaj lub też gdy mamy tutaj stały adres zamieszkania.

Rozwody z obcokrajowcami coraz bardziej powszechne

Niestety choć obecnie coraz więcej małżeństw jest zawieranych z obcokrajowcami, nie są to związki trwałe. Do takiego stanu rzeczy bardzo często przyczynia się między innymi bardzo duża różnica w przypadku kultury obu państw, jak również inna religia.

Małżonek z zagranicy coraz częściej w takim małżeństwie pragnie narzucić pewne swoje przyzwyczajenia oraz tradycje, co niekoniecznie spotyka się z dużą przychylnością. Czasem jeżeli nie ma już żadnych możliwości na ratowanie takiego małżeństwa, warto po prostu dać odejść tej drugiej osobie i nie ratować związku na siłę.

W ostatnim czasie bardzo wiele małżeństw decyduje się na rozwód. Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozwód w Polsce raczej był tematem tabu, obecnie jest to praktycznie norma. Coraz więcej małżeństw decyduje się na taki krok, ponieważ często nie ma już sensu ratować takiego związku lub też najzwyczajniej w świecie się nie da. W przypadku rozwodów z obcokrajowcami bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy są między innymi duże różnice kulturowe. Jeżeli po kilkunastu miesiącach małżeństwa zauważamy, że nie jesteśmy w stanie zaakceptować wielu rzeczy, powinniśmy się rozwieźć. Nigdy nie będziemy szczęśliwi z osobą, która będzie starała narzucać się nam swoją kulturę. Wbrew pozorom taki rozwód nie jest trudny i bardzo często możemy przeprowadzić go w kraju ojczystym.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here