elektromechanik

Elektromechanicy Są to osoby wykonujące różne czynności zawodowe oraz pracujące w różnych zakładach pracy, gdzie mają styczność z elektryką oraz potrzebuję jej konserwacji. W ramach edukacji zawodowej możemy wybrać specjalizacje, zaliczają się do nich między innymi:

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/elektromechanik-specjalizacje-zawodowe/

  • Elektromechanik elektrycznych przyrządów pomiarowych,
  • Elektromechanik sprzętu gospodarstwa domowego, 
  • Elektromechanik urządzeń chłodniczych, 
  • Elektromechanik pojazdów samochodowych.

Każda z tych specjalizacji posiada cechę wspólną, którą jest wykonywanie przeglądów technicznych, montaż oraz demontaż podzespołów elektrycznych, konserwacja oraz naprawa, a także nadzór nad nimi. Każdy używa dodatkowo podobnych narzędzi i rekwizytów do pracy. Nieobce w pracy są im obcęgi, szczypce, śrubokręty, wkrętki, szlifierki, spawarki oraz urządzenia pomiarowe. Oto krótka charakterystyka dwóch z wyżej wymienionych ze specjalizacji.

Elektromechanik elektrycznych przyrządów pomiarowych

Do zadań tego specjalisty będą należały prace takie jak montaż aparatury pomiarowej, dokonywanie za jej pomocą pomiarów oraz regulacji, które są w danej chwili niezbędne. Elektromechanik dokonuje przeglądów technicznych urządzeń oraz instalacji elektrycznych w firmach lub galeriach handlowych. W swojej pracy wykorzystuje urządzenia takie jak liczniki, watomierze, woltomierze, amperomierze. Fachowiec ten musi posługiwać się sprawnie specjalistyczną dokumentacją techniczną taką jak plany, rysunki oraz inne instrukcje.

Elektromechanik sprzętu gospodarstwa domowego

Specjalista ten zajmuje się montażem oraz naprawą urządzeń, które każdy z nas posiada na co dzień w swoim domu. Naprawia żelazka, pralki, odkurzacze, lokówki, miksery, sokowirówki, a także wiele wiele innych. Nie zaskoczą go pracę takie jak przegląd czy naprawa urządzeń grzewczych, klimatyzacji lub sprzętu służącego do oświetlenia. Dodatkowo wymienia on komponenty oraz naprawia sprzęt pneumatyczny i hydrauliczny. Podtypem tej specjalizacji jest wąski zakres działalności wokół urządzeń chłodniczych. Specjalista ten dodatkowo konserwuje lodówki i zamrażarki. Często możemy znaleźć siódmy jedno lub dwu osobowe, które zajmują się jedynie tym sprzętem.

Zobacz też: http://www.infoniemcy.pl/srodowisko-pracy-elektromechanika/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here