Na rozwój korporacji składa się wiele czynników. Istnieje sposób na to aby rozwój ten maksymalnie przyspieszyć i cieszy się efektami szybciej. Przeczytaj poniższy artykuł o ewaluacji, która ma za zadanie rozwijać przedsiębiorstwa i wprowadź zmiany również u siebie.

Po pierwsze czym w ogóle jest ewaluacja w firmie?

Ewaluacja to proces ustalania tego jakie problemy, a jakie walory prezentuje Twoja korporacja. Prowadzi się ją poprzez systematyczne badanie danego przedsiębiorstwa. Można również ustalić osobisty wariant ewaluacji, czyli skupić się na badaniu danego obiektu, problemu, sytuacji, osoby, systemu i tym podobne. Ewaluacja również określa cenę i wartość czegoś co jest ewaluowane. Oznacza to, że ewaluator będzie refleksyjnie rozpoznawał wartość tego co karzesz mu badać. Trzeba podkreślić, że badanie to jest o charakterze użytkowym, a więc praktycznym i mocno przydatnym w rozwoju korporacji.

Kroki, które powinieneś wykonać zanim zamieścisz ofertę na wykonanie ewaluacji własnej organizacji:

Po pierwsze musisz zadać sobie pytanie który z problemów w Twojej firmie wymaga jak najszybszego rozwiązania?

Drugie Dlaczego chcesz dokonać ewaluacji i czy jesteś gotowy na otrzymanie wyników, z którymi będziesz musiał się zmierzyć?

Trzecie Jeżeli otrzymasz wyniki to co dalej z nimi zrobisz i czy masz na to środki finansowe?

Czwarte Określ jakich umiejętności i kompetencji oczekujesz od ewaluatora?

Piąte Na jakie pytania ma odpowiedzieć ewaluator w toku prowadzenia badania? Możesz to określić razem z nim, jeśli nie do końca wiesz o co pytać.

W skrócie oferta ewaluacji powinna zawierać:

– Zakres danego badania, czyli co chcesz badać;
– Cele jakie chcesz tym badaniem osiągnąć;
– Ustalenie czego chcesz się dowiedzieć z tych badań.

Wyniki ewaluacji pomogą Tobie i Twojej firmie działać optymalnie na rynku. Ewaluacja zwiększa szanse na długie utrzymywanie dobrej pozycji rynkowej. Wzmacnia poczucie organizacji i stabilności firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here