jaki klej do pracy plastycznych wybrać dla dziecka?

Kleje biurowe są to jedne z artykułów papierniczych, które z pewnością znajdują się w każdym domu. Klej jest niesamowicie pomocny podczas wykonywania przeróżnych prac, zwłaszcza szkolnych oraz przedszkolnych.

Klej biurowy zazwyczaj wykorzystywany jest do łączenie ze sobą kartek papieru lub innych niewielkich przedmiotów. Na rynku dostępne są różne rodzaje kleju biurowego, zazwyczaj spotykamy klej biurowy w sztyfcie, płynie oraz taśmie. W sklepach papierniczych znajdziemy zarówno standardowe kleje biurowe, jak i takie, które są przeznaczone do zadań specjalnych.

Rodzaje klejów biurowych

Klej w sztyfcie, cieszy się największą popularnością. Jest to podstawowy element wyprawki szkolnej. Jego zaletą jest niska cena, wydajność oraz to, że jest prosty w użyciu. Aby wydobyć klej z opakowania, należy go otworzyć, wykręcić i posmarować fragment papieru, który chcemy skleić. Klej w takiej formie nie brudzi rąk oraz powierzchni dookoła. Świetnie sprawdza się do sklejania kartek papieru, które są różnej grubości i mają różną fakturę.

Kleje biurowe dla dzieci

Klej w płynie, ten rodzaj jest alternatywą kleju w sztyfcie. Różni się jednak tym, że może brudzić ręce i powierzchnię, która się znajduje wokół. Jednak to nie jest jakiś ogromny problem, ponieważ ten rodzaj kleju można zmyć za pomocą wody. Klej w płynie posiada specjalną końcówkę, dzięki której aplikacja jest łatwiejsza. Za pomocą takiego kleju jesteśmy w stanie skleić papier, karton, czy inne tekstylia. Najlepszym wyborem są kleje, pozbawione rozpuszczalników i te, które są bezwonne.

Klej w taśmie, jest to coś nowego na rynku. Ten rodzaj kleju najlepiej sprawdza się podczas pracy biurowej. Jest łatwy w aplikacji oraz szybko zastyga. Kleje tego rodzaje są porównywane do tradycyjnego korektora, ponieważ przypominają go swoim wyglądem. Jak aplikuje się taki klej? Wystarczy nałożyć pasek kleju na powierzchnię, którą chce się połączyć. Jest to najdroższy rodzaj kleju z tutaj opisanych.

Klej dla dziecka

Klej biurowy jest podstawowym elementem wyprawki, każdego ucznia i przedszkolaka. Wykorzystywany jest z reguły podczas zajęć plastycznych. Przed zakupem najodpowiedniejszego kleju dla dziecka, należy się zastanowić jakie zastosowanie ma mieć klej oraz który będzie najprostszy w aplikacji dla dziecka.

Dla dzieci najbardziej polecane są kleje w sztyfcie, które mają niewielką pojemność. Ich zaletą jest wygoda użytkowania oraz to, że nie brudzą. Maluchy z pomocą kleju w sztyfcie są w stanie w prosty sposób stworzyć wydzierankę, lub inną pracę plastyczną, która wymaga zastosowania kleju.

Przeczytaj też: http://www.infoniemcy.pl/fartuszki-ochronne-dla-dzieci-ochrona-podczas-wykonywania-prac-plastycznych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here