Łatwe pieniądze do zarobienia w sieci. Jaki pomysł zrealizowali macedońscy nastolatkowie? Co wspólnego z nim miał Donald Trump? Załóż bloga, załóż google adSense i … zacznij zarabiać krocie na polityce!

Spis treści:

1. Co wspólnego ma kultowy serial „z archiwum x” i google adSense?
2. Pieniądze siedzą w internecie – nawet nie wiesz jakie to proste
3. Łatwe pieniądze w Internecie a polityka

Co wspólnego ma kultowy serial „z archiwum x” z google adSense?

Fani kultowego serialu „z archiwum X” mają nie lada gratkę, o to hasło „Trust to one” jak nigdy dotąd zyskało na realności. Mulder i Scaly mierzyli się z tajnymi agentami, kosmitami i globalnym spiskiem. Natomiast My – z pieniędzmi.

Pieniądze siedzą w internecie – nawet nie wiesz jakie to proste

Rzeczywistość wirtualna, czyli Internet, który zabiera nam coraz więcej czasu, jest tak naprawdę sferą nierzeczywistą. Umowne gwarancje bezpieczeństwa nie dają pewności co do rzetelności prezentowanych treści w Internecie. Łatwo paść ofiarą manipulacji i przekłamań. Świat opiera się o teorię kuli śnieżnej, która mówi o prawdziwości zdania przyjętego za obowiązujące przez większość społeczeństwa. Mowa o grupie nastoletnich Macedończyków, którzy postanowili zarabiać na wyświetlonych reklamach w google adSense. W sumie nic trwożnego ani niezwykłego, czy niezgodnego z prawem. Jednak czy do końca?

Łatwe pieniądze w Internecie a polityka

Nastolatkowie założyli więc konta na takich portalach chwytliwych jak: WorldPoliticus. com czy USADailyPolitics. com i zajęli się publikowaniem sensacyjnych treści. Rozprowadzili je poprzez facebook, uzyskując dużą liczbę wyświetleń. Fenomen polega na tym, że zamieszczone treści nie były prawdziwe – kto w internecie, na blogu weryfikuje takie rzeczy? – Nikt. Jaki temat był dla nich najbardziej chwytliwy? – Donald Trump – to on miał zagwarantować macedońskim nastolatkom pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here