Maturzysta marzący o lataniu powinien spróbować swoich sił na Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych. Dlaczego?

Zwykłe uczelnie w Polsce, posiadają bardzo zbliżoną ofertę kształcenia. Wszędzie znajdzie się zarządzanie, ekonomia, logistyka czy mechanika i budowa maszyn. Co zatem powinien wybrać maturzysta, jeżeli jego zainteresowania sięgają… gwiazd?

Wyższa Szkoła Oficerka Sił Powietrznych w Dęblinie

Tak zwana Szkoła Orląt, przez lata zmieniała metody i kierunki kształcenia. Początkowo ukierunkowana była na kształcenie podchorążych lotnictwa jednak z czasem rozszerzyła swoją ofertę również o kierunki stricte cywilne. I choć uczelnia posiada jedynie dwa wydziały, to jednak chętnych do podjęcia nauczania jest naprawdę sporo.

Wydział Lotnictwa

Na Wydziale Lotnictwa, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych oferuje kierunek Lotnictwa i Kosmonautyki oraz Nawigacji. Pierwszy z nich skierowany jest do osób, które pragną zostać zawodowymi żołnierzami. Student nauczy się najbardziej zaawansowanych technologicznie układów i konstrukcji, pozna nowatorskie technologie i rozwiązania techniczne wszelkich obiektów latających. Swoją wiedzę będzie zdobywać, wykorzystując do tego nowoczesne materiały i techniki komputerowe. Zaczerpnie wiedzy z zakresu elektroniki, diagnostyki a także bezpieczeństwa. Będzie potrafił konstruować, wytwarzać i eksploatować statki powietrzne oraz obiekty kosmiczne.

Druki kierunek tego Wydziału – Nawigacja – ofertę kieruje do osób, które pragną zostać wysokiej klasy specjalistą do spraw eksploatacji systemów nawigacyjnych oraz zarządzania ruchem powietrznym. Celem tego kierunku jest przygotowanie studentów do podjęcia pracy w sektorze publicznym oraz prywatnym, w dziedzinie transportu lotniczego. Absolwenci uzyskują tytuł inżyniera i są przygotowani do podjęcia służby w strukturze Sił Zbrojnych RP.

Wydział Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki

Na tym wydziale studenci mają do wyboru kierunki takie jak:

Transport:
– specjalności: transport powietrzny; transport lotniskowy; transport wojskowy.

Bezpieczeństwo narodowe;
– specjalności: bezpieczeństwo i obsługa pasażera w transporcie lotniczym; bezpieczeństwo i ochrona lotnisk; zarządzanie kryzysowe i w lotnictwie ora ochrona osób i mienia.

Logistyka;

– specjalności: logistyka lotnictwa; zarządzanie obsługą na lotnisku; logistyka wojskowa.

Studia na Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych nie są łatwe. Na takie studia dostaną się jedynie kandydaci, którzy przejdą cały proces rekrutacyjny – a on do łatwych i przyjemnych nie należy. Skompletowanie dokumentów – w tym podania o powołanie do służby; specjalistyczne badania lekarskie; rozmowy kwalifikacyjne; egzaminy sprawności fizycznej i wiele innych. Niewątpliwie, takie studia to prestiż i ogromna duma, więc i kandydat musi wykazać się odpornością, wiedzą i determinacją.

Artykuł powstał ma podstawie materiałów znalezionych na www.uczelnie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here