Jak powiadomienia web push wpływają na biznes?

Marketing w Sieci to już obowiązek każdej firmy. Każdy, kto prowadzi własny biznes wie, że komunikacja online jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Z Internetu bowiem korzystają wszyscy, a co za tym idzie stał się on idealnym źródłem potencjalnych klientów.

Czym są powiadomienia web push?

Web pushami nazywamy komunikaty pojawiające się w postaci wyskakujących okienek. Aby wyświetlały się danemu użytkownikowi musi on wyrazić zgodę na ich otrzymywanie. Może to zrobić klikając w „zezwalaj” w okienku wyświetlającym się przy adresie strony. Co ważne, aby wysyłać powiadomienia push nie musimy zbierać żadnych danych internauty. W odróżnieniu od e-mail marketingu nie dotyczą go ograniczenia związane z przetwarzaniem danych osobowych. Jest to wiec bezpieczniejsze i z pewnością dużo szybsze rozwiązanie.

Wpływ web push na biznes

Bez wątpienia jest on ogromny. Użytkownik dostaje powiadomienia w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego czy ma włączoną przeglądarkę czy nie. Powiadomienia możemy projektować samodzielnie, wpisując odpowiedni tekst i dodając grafikę. Co warto w nich zamieszać? Informacje o nowym produkcie, darmowej wysyłce czy aktualnym wpisie na blogu. Wszystko zależy od specyfiki naszej branży.

Wiele zalet, jeden komunikat

Web push nie mogą przejść niezauważone. Użytkownik na pewno zobaczy wyskakujące okienko, co oznacza że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w nie kliknie. Aby tak się stało należy zastosować maksymalnie ciekawe treści, zachęcające do konwersji. Co więcej komunikaty te działają zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych. Warto także powiedzieć, że powiadomienia push nie będą blokowane przez AdBlocka, ponieważ nie są traktowane jako standardowe reklamy i sami wyrażamy zgodę na ich wyświetlanie.

Większy ruch na stronie

Współczynnik konwersji w przypadku powiadomień push jest bardzo duży. Warto więc choć wypróbować to rozwiązanie. Na stronie push-ad.com znajdziemy kilka różnych pakietów, które możemy dostosować do swoich potrzeb.  W każdym z nich możemy liczyć na pomoc profesjonalistów i stworzenie indywidualnych, niepowtarzalnych projektów komunikatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here