W jakich godzinach można kupować akcje?
W jakich godzinach można kupować akcje?

W jakich godzinach można kupować akcje?

W jakich godzinach można kupować akcje?

Wielu inwestorów zastanawia się, w jakich godzinach można kupować akcje na giełdzie. Czy istnieją określone godziny, w których można dokonywać transakcji? Odpowiedź na to pytanie może być zaskakująca dla niektórych.

Godziny handlu na giełdzie

Na większości giełd na świecie istnieją określone godziny, w których można dokonywać transakcji. W przypadku giełdy papierów wartościowych w Polsce, czyli Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, handel odbywa się w określonych godzinach.

Handel na GPW rozpoczyna się o godzinie 9:00 i trwa do godziny 17:00. Jest to tzw. sesja ciągła, która trwa przez większość dnia. W tym czasie inwestorzy mogą kupować i sprzedawać akcje oraz inne instrumenty finansowe notowane na giełdzie.

Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie akcje są dostępne do handlu przez cały czas trwania sesji. Niektóre spółki mogą mieć określone godziny, w których ich akcje są dostępne na rynku. Dlatego warto sprawdzić, czy interesujące nas akcje są dostępne do handlu w danym momencie.

Godziny przed i po sesji

Poza sesją ciągłą na GPW istnieją również godziny przed i po sesji, w których można dokonywać transakcji. Są to tzw. sesje przed- i popołudniowe.

Sesja przedpołudniowa rozpoczyna się o godzinie 8:30 i trwa do 9:00. W tym czasie inwestorzy mogą składać zlecenia kupna i sprzedaży akcji, jednak transakcje zostaną zrealizowane dopiero po rozpoczęciu sesji ciągłej o godzinie 9:00.

Sesja popołudniowa rozpoczyna się o godzinie 17:05 i trwa do 17:15. W tym czasie inwestorzy mogą składać zlecenia, które zostaną zrealizowane na początku sesji następnego dnia.

Handel poza giełdą

Warto również zauważyć, że istnieje możliwość handlu akcjami poza giełdą. Takie transakcje odbywają się na tzw. rynku pozagiełdowym, gdzie inwestorzy mogą kupować i sprzedawać akcje bezpośrednio między sobą.

Rynek pozagiełdowy działa przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Dlatego inwestorzy mają możliwość dokonywania transakcji o dowolnej porze dnia i nocy. Jednak warto pamiętać, że handel na rynku pozagiełdowym może być bardziej ryzykowny i mniej płynny niż handel na giełdzie.

Podsumowanie

W jakich godzinach można kupować akcje? Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie handel odbywa się w godzinach 9:00-17:00. Istnieją również sesje przed- i popołudniowe, w których można składać zlecenia, ale transakcje zostaną zrealizowane w trakcie sesji ciągłej. Ponadto, istnieje możliwość handlu akcjami poza giełdą na rynku pozagiełdowym, który działa przez całą dobę. Należy jednak pamiętać, że handel na rynku pozagiełdowym może być bardziej ryzykowny. Warto zawsze sprawdzić, czy interesujące nas akcje są dostępne do handlu w danym momencie.

W godzinach otwarcia giełdy, czyli zazwyczaj od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, można kupować akcje.

Link tagu HTML do strony https://www.u21.pl/:
https://www.u21.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here