Benefity dla pracowników

Czy wiesz, że już połowa polskich przedsiębiorców inwestuje w zatrudniony personel? Idziemy śladem amerykańskich firm, z których ponad 90% dba o własny personel. Okazuje się, że benefity są wartością dodaną, którą pracownicy doceniają nie tylko poprzez możliwość samorozwoju. Poczucie zaangażowania firmy i ten sposób zwiększania motywacji, ale również lojalności i wiarygodności zatrudnionych sprawia, że do zakładów, które oferują tego typu dodatki, składanych jest nawet dwa razy więcej CV.

Na jakie benefity stawia się najczęściej?

Oprócz prywatnej opieki medycznej czy firmowych bankietów i wyjazdów integracyjnych, właściciele przedsiębiorstw stawiają na rozwój i dokształcanie personelu poszczególnych działów. Zdaniem ekspertów, o wiele mniejszy koszt ponosi firma, jeśli inwestuje w zwiększanie kompetencji zawodowych już zatrudnionego pracownika, aniżeli w przypadku dużej rotacji personelu. To zresztą dlatego jednym z najpopularniejszych dzisiaj sposobów na dostarczanie benefitów w strukturach przedsiębiorstwa jest oferowanie różnorodnych możliwości zwiększania wiedzy i umiejętności. Przykładem mogą być szkolenia zawodowe, takie jak kursy księgowości. Warszawa oferuje tak ogromną liczbę profesjonalnych podmiotów, które takowe organizują, że firmy nie powinny mieć w tym zakresie najmniejszego problemu.

Szkolenia zawodowe dotyczą danego sektora rynku oraz specyfiki danego działu czy zajmowanego stanowiska. Pamiętajmy, że takie bonusy muszą być dobierane indywidualnie, by mogły odnieść sukces. Inwestycja w kursy rachunkowości czy innego rodzaju niosą ogrom korzyści i to nie tylko dla pracowników, ale też dla pracodawców.

Co zyskuje pracodawca?

– większa motywacja do pracy personelu,

– duże zaangażowanie, zadowolenie oraz lojalność pracowników,

– minimalizowanie kosztów, jakie wiążą się z zatrudnianiem nowej kadry

Co zyskuje pracownik?

– zwiększenie kompetencji zawodowych,

– samorozwój bez ponoszenia kosztów,

– urozmaicenie podczas wykonywania zawodowych obowiązków,

– możliwość pięcia się po kolejnych szczeblach kariery.

Wydaje się logiczne, że przedsiębiorstwa powinny inwestować w zatrudnioną kadrę. Każdego roku zwiększa się zresztą liczba tych, które są świadome takiej konieczności. Możliwości jest wiele, dostępne są nawet szkolenia podatkowe online, które dają opcję brania udziału w kursach bez konieczności wychodzenia z biura oraz zbędnych kosztów na dojazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here