Jesteś przedsiębiorcą i chcesz dla swojej firmy jak najlepiej. Doskonale trafiłeś! Ten artykuł przedstawi Tobie jedną z najbardziej opłacalnych form pożyczki, jaka istnieje na świecie. Zapraszamy do zapoznania się z istotą leasingu. Na koniec artykułu przedstawimy Tobie kilka książek, które będą Ci pomocne przy zdobywaniu wiedzy na własną rękę.

Istota leasingu

Najprościej rzecz ujmując. Leasing to dzierżawa, która jest spłacana w ratach. Oznacza to, że dostajesz przedmiot, którego nie kupujesz, ale który dzierżawisz i spłacasz w ustalonych ratach. Moment kiedy dostajesz przedmiot, stajesz się jego współwłaścicielem i możesz z niego korzystać. Więc dane dobro jest Tobie udostępnione w czasie spłacania rat. Całość tego przedmiotu kupujesz wraz z upływem dzierżawy, a więc wraz ze spłaceniem określonej wysokości i ilości rat.

Innymi słowy Ty jako leasingobiorca korzystasz z przedmiotu i równocześnie spłacasz go przez określony czas i określoną kwotą regularnie.

Leasing najczęściej jest wykorzystywany do zakupu takich przedmiotów jak: maszyny, urządzenia, transport, sprzęt komputerowy, oprogramowanie biurowe, technologie, urządzenia biurowe, urządzenia chemiczne, urządzenia usługowe i tym podobne. Ty jesteś współwłaścicielem tego przedmiotu. Według prawa właścicielem jest nadal osoba sprzedająca/ wypożyczająca przedmiot, a więc leasingodawca.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leasingu? – zachęcamy do przeczytania kilku książek na temat leasingu:
Bibliografia:

1. Maria Dragunowicz, Izabela Heropolitańska, Wiesław Sendek. Twigger, 2001. „Finansowanie działalności gospodarczej małych i średnich przedsiębiorstw” –
2. Głuchowski, PWE, 2001 „Leksykon finansów” – .
3. H. Zalewski. ODiDK, Gdańsk, 1998. „Finanse firmy” –
4. E. Davis, J. Pointon. PWE, Warszawa, 1997. „Finanse a firma” –
5. B. Szeflerska, I. Kasperczyk. Firma 2000, Warszawa 1999.”Finansowanie rozwoju firmy”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here