Jesteś nauczycielem doskonale zdajesz sobie sprawę jak wiele może wnieść do życia szkoły Twoje podejście. Jesteś trenerem, coachem, mentorem? Twój stan ducha mocno wpływa na grupę, którą prowadzisz!

Jako trener, nauczyciel, coach, mentor jesteś liderem. Twoja grupa oczekuje więc od Ciebie, że będziesz zachowywał się jak lider, nawet jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia z kierowaniem dużą ilością ludzi.

Kluczowym czynnikiem prowadzenia grupy jest umiejętność wywoływania emocji w uczestnikach. To właśnie emocje sprawiają, że zapamiętuje się informacje. Dlatego coraz bardziej popularne jest nauczanie poprzez zabawę. Nie ma nic lepszego niż zaangażowanie uczestników. Zaangażowanie to wywołuje całe spektrum różnych emocji. To właśnie te emocje sprawiają, że masz klientów bądź ich nie przybywa.

Chcesz mieć całą masę kontrahentów! Dlatego już dzisiaj będziesz prowadził grupę w oparciu o emocje. Będziesz świadomie je wywoływał wśród prowadzonej przez siebie grupy. Człowiek to istota społeczna, która kieruje się emocjami za sprawą swojej fizjologii. To właśnie neurony lustrzane są odpowiedzialne za emocje. Dlatego osoby, które widzą Ciebie, przejmują stan Twojego ducha, Twoją energię. Pozwól aby energia, która z Ciebie wypływa, była jak najbardziej pozytywna.

Fascynacja nauczycielem ma ogromny wpływ na to jak Twój uczeń się uczy, pozwól więc uczniowi na fascynacje Tobą. Im większa fascynacja Tobą jako osobą, tym większa motywacja do nauki. Wówczas każda myśl o kolejnych zajęciach jest pozytywna, a uczniowie z zapałem dążą do pojawienia się i zajęcia jak najlepszego miejsca.

Twój stan emocjonalny jako lidera, jest kluczem do pozyskiwania klientów i uwagi słuchaczy. Twój stan ducha to fundament Twojej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here