Jesteś właścicielem firmy i rozważasz pożyczkę? Zastanów się nad leasingiem norweskim. To jeden z najnowocześniejszych leasingów jakie można spotkać. Firma zyskuje potrzebne przedmioty, za niecałą wartość pieniężną. Dobra w celu uregulowania podatków przedsiębiorstwa oraz możliwości obrotowych korporacji.

Wyobraź sobie sytuację, że podpisujesz umowę, w której dostajesz upragnioną rzecz, a za jej wykorzystywanie płacisz co miesiąc symboliczną kwotę, dla przykładu niech to będzie 15 złotych. Jesteś właścicielem i nie odczuwasz upływu gotówki z portfela czy konta firmy.

Pieniądze, które płacisz za leasing, są zbliżone do całkowitej wartości przedmiotu leasingu – tą kwotę wpłacasz. Natomiast comiesięczne raty, które nie muszą występować, ale jeśli występują to są tak małe jak 15złotych. Nie odczuwasz więc, że je płacisz.

Tego typu leasing jest dobry dla osób, które chcą mieć uporządkowaną sprawę płaconych podatków oraz możliwości zwiększenia aktywów obrotowych swojej firmy.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z wybranymi przez nas pozycjami wydawniczymi.
Bibliografia:
1. „Finansowanie działalności gospodarczej małych i średnich przedsiębiorstw” – Maria Dragunowicz, Izabela Heropolitańska, Wiesław Sendek. Twigger, 2001.
2. „Leksykon finansów” – Głuchowski, PWE, 2001.
3. „Finanse firmy” – H. Zalewski. ODiDK, Gdańsk, 1998.
4. „Finanse a firma” – E. Davis, J. Pointon. PWE, Warszawa, 1997.
5. „Finansowanie rozwoju firmy” – B. Szeflerska, I. Kasperczyk. Firma 2000, Warszawa 1999.
6. „Leksykon finansów” – Głuchowski, PWE, 2001/
7. „Leasing” – Leopold Stecki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here