Nie ulega wątpliwości, że każdy przedsiębiorca powinien starać się uprościć codzienne obowiązki w firmie. Tym bardziej że obecnie istnieje wiele możliwości, które pozwalają na wdrożenie wygodnych i sprawnych rozwiązań. Przykładem jest program do wystawiania faktur. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Przydatne raporty i analizy

Program do fakturowania to dziś narzędzie mające szerokie zastosowanie. Stał się doskonałym sposobem na zautomatyzowanie obiegu tego typu dokumentów w przedsiębiorstwie. Raczej nie trzeba mówić o tym, że powinien być łatwy w obsłudze i szybki w instalacji. Jednak wspomnieć należy, że może on być również doskonałym sposobem zbierania i wykorzystywania istotnych danych. Warto zatem sprawdzić, czy taki produkt daje możliwość wykonania przydatnych w biznesie raportów i analiz. Informacje te mogą pomóc w sprawdzeniu kondycji firmy. Łatwo dowiemy się, jaka jest wysokość zysków za dany okres, generując konkretny raport. Takie dodatkowe udogodnienie pozwala na przykład podjąć ważną biznesową decyzję.

Aktualizacja i pomoc techniczna

Regulacje prawne stale ulegają zmianie. Nie inaczej jest, gdy chodzi o wystawianie faktur. Dlatego tak ważne jest, aby dany program do fv miał darmową aktualizację, która pojawia się na rynku, gdy przykładowo nastąpią jakieś zmiany w przepisach. Jest ona również oferowana klientom w przypadku, kiedy producent wprowadza nowe udogodnienia. Równie ważna okazuje się pomoc techniczna, która jest szczególnie przydatna, gdy klient nie miał wcześniej do czynienia z tego typu oprogramowaniem. Możliwość uzyskania technicznego wsparcia od fachowców jest bezcenna. Warto zatem dowiedzieć się już podczas zakupów, jak wyglądają warunki sprzedaży i czy obejmują powyższe kwestie.

Integracja z istniejącym w firmie oprogramowaniem i inne typy dokumentów

Jeśli chodzi o omawiany program faktura to tylko jeden z dokumentów, które można z jego pomocą wystawiać. Oczywiście wszystko zależy od wybranego produktu, dlatego najlepiej się upewnić, czy dane oprogramowanie pozwala wygenerować między innymi fakturę uproszczoną, lub paragon fiskalny. Ponadto ważną sprawą jest także to, aby wybrane narzędzie dobrze współgrało z już istniejącymi programami księgowymi. Mowa o możliwości exportu faktury do popularnego Comarch Optima, Symfonia i tym podobnych. To znacznie ułatwia pracę działu księgowego.

Przy zakupie odpowiedniego programu do fakturowania warto zwrócić uwagę na powyższe kwestie. Natomiast jeśli więcej niż jedna osoba ma wystawiać dokumenty, to niezbędna będzie także opcja, która pozwoli na używanie programu w wersji sieciowej. W ten sposób praca może być wykonywana na kilku stanowiskach jednocześnie, w różnych lokalizacjach. Nie ma wtedy obawy, że faktura zostanie wygenerowana podwójnie, ponieważ dane są na bieżąco aktualizowane. Dobrze jest o tym pamiętać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here