Nie taki diabeł straszny, czyli konsolidacja pożyczek

0
1676

Wiele rzeczy w życiu wymaga czasu i zaangażowania. Te dwa czynniki generują samodyscyplinę, która prowadzi do sukcesu. Wziąć jako przykład można psa, jako pupila domu. Decydując się na krok przygarnięcia zwierzaka, domownik wie, że od tej pory będzie musiał poświęcać mu kilka godzin dziennie, oraz lokować siły w jego opiekę. Jeden psiak to nie problem, ale gdyby w domu zamieszkało kilka czworonogów, obciążenie w ich posiadaniu wymagałoby wiele zachodu i zużywania energii, która mogłaby być pożytkowana na inne czynności. Tak też jest z chwilówkami zaciąganymi w parabankach. Produkt powstały na potrzeby konsumentów nie jest zły, ale ich zwielokrotnianie, generuje duże obciążenie finansowe, oraz psychiczne.

Sztuka zarządzania

Jeden dług wygląda niewinnie, ale ich zwiększona ilość powoduje spore zamieszanie i wymaga umiejętności zarządzania. Stałe zamartwianie się priorytetami spłaty, zaciąganie kolejnych pożyczek na poczet pozostałych, odwlekanie płatności by móc regulować bieżące koszty, oraz opłacanie sporych odsetek to duże wyzwanie zabierające mnóstwo energii, czasu i spokoju życiowego.

Konsolidacja chwilówek to rozwiązanie dla tych, którzy przestali radzić sobie z powyższymi czynnościami, a zadłużenie ciąży na nich jak kula u nogi, odbierając całą radość codziennej egzystencji. Wyjście z pętli chwilówek oferują firmy scalające wszystkie, dotychczasowe długi w jeden, o wydłużonym terminie spłaty, który często okazuje się jedynym rozwiązaniem. Możliwości jest kilka, ponieważ kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy, ale także oferta niezależnych placówek działających na rynku finansowym.

Rozdroże finansów

Stojąc przed wyborem uzyskania kredytu konsolidacyjnego w banku lub w firmie o podobnym charakterze, należy wiedzieć na jakich zasadach taka pożyczka jest przyznawana.

Ścieżka bankowa kojarzona jest ze stabilną pozycją wierzyciela, który jako podmiot rynku finansów ma ugruntowaną pozycję i cieszy się zaufaniem. Opcja zaciągania kredytu w bankach jest dostępna od niedawna i narzucił ją dynamicznie rozwijający się rynek chwilówek i ich klientów. Taka oferta jest korzystna ze względu na kwotę, jaką pożyczkodawca może udzielić, ponieważ sięga ona nawet kilkuset tysięcy złotych i jest rozkładana na długi okres czasu. Warunkiem otrzymania konsolidacji kredytu jest jednak „czysta karta” w BIK, czyli brak informacji o zadłużeniu pożyczkobiorcy, oraz świadomość skomplikowanej procedury w gromadzeniu dokumentacji, jakiej bank będzie wymagał.

Drugą ścieżką jaką konsument może wybrać jest opcja spłaty chwilówek za pomocą firm pozabankowych, działających na rynku finansowych w sposób profesjonalny i nie odbiegający obsługą, od placówek banków. To droga dla tych, którym wspomniany wierzyciel odmówił udzielenia kredytu, lub po prostu wolą wybrać mniej skomplikowaną procedurę. Opcja ta wiąże się jednak z świadomością mniejszej kwoty, jaką instytucja może udzielić, oraz ograniczonej ilości rat. Jest to więc pomoc dla tych, których zadłużenie nie sięga wysokiej puli pieniędzy, a może okazać się użyteczne w chwili bezradności z obciążeniem domowego budżetu.

Śpiewające reklamy

Chwytliwe reklamy wołające z ekranów i zachęcające do szybkich i łatwych produktów w postaci chwilówek wielokrotnie udowodniły jaką mają siłę w dzisiejszych czasach i jak wielu ludzi potrafi im zaufać. Kiedy jednak nagromadzenie długów zaczyna ciążyć na portfelu i psychice klienta, rzeczywistość nie jest już taka śpiewająca, a radosna melodia przybiera raczej wiejącą grozą symfonię. Wcześniejsza spłata pożyczek możliwa dzięki produktom konsolidacyjnym może pomóc w powrocie do bardziej radosnej twórczości życia konsumenta. Korzyścią jest przede wszystkim odciążenie nagromadzonych produktów kredytowych w jeden, oraz niewymierzalna ulga z dotychczasowych problemów. Zaletą jest także wizerunek człowieka w BIK, który jak wiadomo nie jest postacią widmo, ale istnieje i widzi wszystkie ruchy klientów finansowych. Jeśli pożyczka konsolidacyjna będzie spłacana sumiennie i terminowo, notatka o figurancie będzie pozytywna, ponieważ da się on dostrzec jako osoba sumienna i rzetelna.

Realne doradztwo w wirtualnej przestrzeni

Wygoda dzisiejszych czasów polega na tym, że potrzebując danego produktu można łatwo do niego dotrzeć, nawet bez wychodzenia z domu. Internet jako nieograniczony marketplace oferuje wszechstronny asortyment, także w kategorii finansów. Domeny takie jak www.splatachwilowek.pl pomagają zatroskanym klientom, którzy osiągając wysoki poziom zmartwienia swoimi finansami, szukają ratunku wśród witryn internetowych. Każdorazowe zapytanie znajduje swoją odpowiedź dając poczucie bezpieczeństwa w tej trudnej i wstydliwej dla wielu osób sytuacji. Jeśli zatem człowiek nie do końca wie, gdzie się udać celem zrównoważenia swojego zadłużenia, wartym jest odszukanie tego typu witryn, które mimo wirtualnego stanu prowadzenia swojej działalności, realnie pomagają w osiągnięciu spokoju na tej płaszczyźnie i przywracają wiarę w odzyskanie finansowej niezależności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here