Odkurzacze wodne Rainbow – jak wybrać?

0
2600

Regularne robienie porządków jest szczególnie ważnym zajęciem pod kątem zachowania czystości w mieszkaniu. Jedną z podstawowych czynności w tym zakresie jest odkurzanie. Podobnie jak w przypadku innych zajęć także tu nastały zmiany. Coraz częściej osoby sprzątające decydują się na odkurzanie przy pomocy sprzętu wodnego, który zyskuje szerokie grono fanów. Decydując się na wybór odkurzacza wodnego warto zwrócić sporą uwagę na szereg istotnych aspektów.

Plusy odkurzacza wodnego

Odkurzacze wodne to przede wszystkim idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z alergiami. Dzieje się tak ponieważ owe odkurzacze pochłaniają o wiele większą ilość kurzu niż tradycyjne modele. Samo powietrze po wodnym odkurzaniu jest o wiele przyjemniejsze dla alergika, a przede wszystkim wolne od różnej maści zarazek oraz roztoczy.

Różnice między klasycznym modelem są odczuwalne już po pierwszym użyciu. Powietrze staje się dużo lepiej nawilżone oraz czystsze pod każdym względem. Dzieje się to za sprawą przedostających się na zewnątrz cząsteczek wody, które poprawiają jakość powietrza. Krótko mówiąc- odkurzacze wodne bez cienia wątpliwości są optymalnym rozwiązaniem dla każdego alergika.

Na rynku można dostać zarówno modele odkurzaczy droższych oraz tańszych. Te z niższej półki zazwyczaj oferują jedynie podstawowe opcje, jednakże w przypadku modeli droższych te możliwości zostają poszerzone między innymi o pranie dywanów czy nawet tapicerek w samochodzie. Mimo zachęcających cen warto także sprawdzić sam model sprzętu. Godnymi polecenia są szczególnie rainbow odkurzacze, które idealnie wpisują się między oferowane możliwości, jakość wykonania, a cenę.

Na czym polega zasada działania odkurzacza wodnego?

Pierwsze skrzypce w odkurzaczach wodnych odgrywa przede wszystkim filtr wody, który zastępuje w tym przypadku klasyczny worek w tradycyjnych modelach. Takie rozwiązanie sprawia, że ilość pochłanianych nieczystości jest o wiele większa, umożliwiając przy tym czyszczenie również innych powierzchni.

Wybierając się do sklepu warto mieć na uwadze kilka ważnych elementów, które warto rozważyć. Modele wodne mogą okazać się pomocne, ale mogą także stanowić problem. Wynika to głównie z samej wagi urządzenia. Jest ona o wiele większa i może sięgać nawet 10 kilogramów, co jest spowodowane ilością znajdującej się wewnątrz wody. Może to być problematyczne gdy w mieszkaniu znajdują się schody, a tym samym piętro. Wniesienie takiego odkurzacza może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie dla osób starszych.

Poprawna eksploatacja

Nieco więcej roboty może sprawiać także sama eksploatacja odkurzacza wodnego, która wymaga o wiele więcej uwagi. Czyszczenie sprzętu zalecane jest od razu po odkurzaniu. Im dłużej cały brud będzie niewyczyszczony, tym gorzej będzie go usunąć. Nie pomaga przy tym również duża liczba wgłębień. Przed zakupem warto więc poszukać modelu, który będzie posiadać prostą budowę umożliwiając przy tym szybkie czyszczenie.

Cena odkurzacza Rainbow

Odkurzacze wodne są znacznie droższym wyborem niż klasyczne odkurzacze. Najtańsze z nich można dostać już za około 300-500 złotych i oferują podstawowe funkcje. Mając jednak nieco większy budżet można pokusić się o model z wyższej półki. Za takie dobro zapłacimy już ponad tysiąc złotych.

Taki sprzęt zapewni o wiele więcej możliwości jak np. pranie dywanów i tapicerek. Sam zakup jest już kwestią preferencji oraz przede wszystkim budżetu domowego. Reasumując, modele wodne odkurzaczy są świetną alternatywą oraz pewnego rodzaju ”krokiem do przodu”, który jednak nie kosztuje mało, ale z całą pewnością jest godny polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here