Remont lokalu – jak go sfinansować

Remonty prywatnych mieszkań lub lokali, w których zamierza się prowadzić działalność gospodarczą, są zawsze świetną okazją do zmian i rozpoczęcia funkcjonowania „na swoim”, na uznanych przez siebie warunkach. Pociągają jednak olbrzymie koszty, często przekraczające możliwości finansowe przeciętnej rodziny. Czy oznacza to, że trzeba zrezygnować z myśli o remoncie mieszkania? Absolutnie nie!

Po co w ogóle remontować budynki?

Wszystkie przedmioty, których używamy na co dzień, ale i te, których nie używamy, z biegiem czasu niszczeją – to normalna kolej rzeczy. Nieruchomości są przez nas eksploatowane na wiele różnych sposobów. Gromadzą się wewnątrz nich różne opary, pyły, zanieczyszczenia organiczne, które osiadają w strukturze domu, zmieniając ją nieco. Okna starzeją się i przez to wpuszczają zbyt dużo zimnego powietrza, powodując wychłodzenie budynku i trudności z ogrzaniem go. Chcąc zamieszkiwać w komfortowych warunkach przez cały czas, należy nie tylko dbać o oszczędną, rozsądną eksploatację domu, ale również o jego okresowe remontowanie.

Jak sfinansować remont?

Niektóre osoby rozkładają przeprowadzenie remontu w czasie. Na przykład obserwując powoli odpadający tynk ze ścian czy coraz bardziej rozszczelnione okna, decydują się zaczekać jeszcze 2-3 lata i w tym czasie odkładać pieniądze na fundusz remontowy, by w odpowiednim czasie przeprowadzić remont z oszczędności. A co, jeśli sąsiad zaleje mieszkanie lub na skutek odwrócenia na chwilę uwagi dziecko zamaże flamastrami całą ścianę? Wtedy trzeba sięgnąć do oszczędności od razu. A jeśli ich nie ma – pozostaje kredyt remontowy. Remonty domów są jednymi z najczęściej finansowanych z kredytów wydatków. Jest to również kategoria wydatków, które warto przeprowadzać z kredytu, ponieważ remont traktuje się jako inwestycję w podwyższenie standardu lokalu lub przynajmniej nie pozwoli on na drastyczne obniżanie jego wartości. Pieniądze kredytobiorca otrzyma od razu, a ich spłatę rozłoży na wygodne raty. Dzięki temu kredyt nie wydrenuje zanadto jego kieszeni i będzie mógł być zrealizowany niemal od razu, bez zwlekania.

Jaka opcja pożyczki będzie dla mnie najlepsza?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak duży kredyt remontowy należy wziąć, albo jakiej wysokości raty spłacać, i czy w ogóle wziąć kredyt w banku, czy pożyczkę w instytucji pozabankowej. Wszystkie rozwiązania są targetowane pod odpowiednią grupę osób. Przy dużych sumach warto wziąć kredyt na dłuższy okres, z mniejszymi ratami do spłaty i niższymi odsetkami. Dla takich inwestycji nawet kredyt remontowy z banku, na który trzeba poczekać trochę dłużej i mieć odpowiednią zdolność kredytową, będzie korzystniejszy niż szybka pożyczka. Chcąc jedynie szybko odświeżyć ściany domu lub zmienić meble w kuchni, lepiej wziąć szybką pożyczkę gotówkową, którą otrzymać jest po prostu łatwiej, a gdy rozłoży się na odpowiednie raty – nie będą one drastycznie wysokie.

Każda osoba starająca się o pożyczkę lub kredyt powinna zastanowić się nad tymi dwiema opcjami pod kątem swoich potrzeb oraz możliwości kredytowych. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości najlepiej skorzystać ze specjalnych kalkulatorów pożyczkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here