Chwast w roślinach okopowych

Chwast z samego założenia to element bardzo niechciany w każdej uprawie. Z jednej strony można mówić o chwastach, które zagłuszają wzrost podstawowych upraw, ale można mówić o takich, które znacznie bardziej są groźne i powodują większe szkody.

W tym miejscu chcemy wskazać na roślinę uprawną, która w naszym kraju jest bardzo popularna. Chodzi nam mianowicie o kukurydzę. Zarówno w odniesieniu do niej jak i do innych roślin okopowych, będziemy chcieli wskazać na to, że często w tych uprawach pojawiają się chwasty zwane chwastnicami jednostronnymi. Poza taką nazwą owego chwastu, można równocześnie też zetknąć się z jego innym nazewnictwem, a mianowicie chodzi o proso japońskie, o proso kurze, o prosownicę lub też o proso dzikie. Niezależnie od funkcjonującej nazwy, ten chwast jest dla upraw roślin okopowych dosyć uciążliwy, jest dosyć groźny.

Występuje on nie tylko w uprawach roślinnych, ale równocześnie też można go spotkać nad wodą czy przy drogach

kukurydza

Czasem można chwastnicy jednostronnej nie rozpoznać z uwagi na to, że można ją pomylić ze zwykłą trawą. Jednakże jeśli bliżej się przyjrzeć, to chwastnica jednostronna różni się od zwykłej trawy. Najczęściej rośnie ona na glebie gliniastej, bogatej w azot, glebie wilgotnej oraz żyznej. Elementem niezbędnym do jej wzrostu jest wyższa temperatura, a więc pojawia się ona w późniejszych miesiącach. Niemniej jednak jeśli się pojawia, to bardzo właściwym działaniem jest zastosowanie odpowiedniego środka chemicznego jak najszybciej. Dzięki temu nie dochodzi do zbyt mocnego rozwoju chwastnicy jednostronnej. Chwast ten łatwo można wyplenić jeśli zastosujemy właściwy herbicyd, a do takich na pewno można zaliczyć Rincon 25SG. To jeden ze skuteczniejszych środków zwalczających ten uporczywy chwast. Trzeba tutaj również wskazać na stronę internetową znajdującą się pod adresem prosówka w kukurydzy, gdzie mamy dostępne wszelkie i wyczerpujące informacje na temat walki z tym chwastem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here