Marzysz o karierze w policji? Poznaj pytania i odpowiedzi na testy!

Każdy mały chłopiec marzył kiedyś o pracy policjanta, strażaka lub żołnierza. Jako dorośli mamy możliwość wybrania własnej drogi, a wszystkie drogi stoją przed nami otworem. Postanowiłeś zostać policjantem? Dowiedz się jak wyglądają testy do policji. Jakich pytań możesz spodziewać się na testach?

Na te pytania odpowiadają specjaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.

Jak wyglądają testy do Policji?

Testy do policji dzielą się na trzy główne etapy. Każdy z nich stanowi wyzwanie dla każdego kandydata, wymagają przygotowania ciała i umysłu do dużego wysiłku.

– Test Sprawności Fizycznej;

– Test Wiedzy Ogólnej;

– Testy psychologiczne i „wywiad zorganizowany”

ETAP I

Test Sprawności Fizycznej to wyzwanie mające sprawdzić Waszą kondycję i zdolności fizyczne. W jego skład wchodzą ćwiczenia na sali gimnastycznej, które sprawdzają Waszą szybkość, gibkość i siłę. Na pokonanie całości macie maksymalnie minutę i 41 sekund, ale im szybciej go pokonacie, tym więcej punktów otrzymacie.

– przewroty w przód i w tył

– brzuszki z piłką lekarską

– bieg po kopercie

– rzuty piłką lekarską

– przeniesienie 28-kilowego manekina

– skoki przez kozła gimnastycznego

ETAP II

Test Wiedzy Ogólnej to test jednokrotnego wyboru, na którym otrzymacie 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Pytania dotyczą m.in. administracji publicznej, trójpodziału władzy i bezpieczeństwa. Musimy być również przygotowani na pytania z różnych ustaw, w których skład wchodzą – Ustawa o Bezpieczeństwie, Ustawa o broni palnej Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego i wiele innych. Odpowiedzi na testy do policji znajdziecie na stronie Odpowiedzi.com.pl.

ETAP III

Trzecia część egzaminu jest podzielona na dwa etapy – test psychologiczny i tzw. „wywiad zorganizowany. Obecnie jest on zwany, po prostu rozmowa kwalifikacyjną. Chociaż nijak ma się do standardowej, znanej nam wszystkim rozmowy o pracę.

Test psychologiczne dzieli się na trzy części – test na inteligencję, test psychologiczny i rozmowę z psychologiem.

Podczas pierwszej części będziemy rozwiązywać zadania logiczne i matematyczne, które pozwolą ocenić naszą zdolność od logicznego myślenia, a w efekcie ogólną inteligencję.

Druga część, czyli test psychologiczny, który dotyczy emocji i sposobów działania w różnych sytuacjach. Odpowiedzi udziela się w nim, zaznaczając ‘Tak’ lub ‘Nie’

Rozmowa z psychologiem jest podsumowaniem obu etapów i weryfikacją udzielonych odpowiedzi, czy nie zostały w żaden sposób zmanipulowane. Wprawny psycholog potrafi ocenić czy odpowiadaliśmy szczerze.

Po rozmowie z psychologiem przyszedł czas na rozmowę kwalifikacyjną, zwaną kiedyś „wywiadem zorganizowanym. Jak wcześniej wspomnieliśmy, nijak ma się do znanej nam formuły. Na komisję składa się zawodowy policjant i psycholog, którzy poddadzą kandydata dużemu stresowi i będą badać jego wpływ na Twoje zachowanie.

Wszelkie zmiany zachowania zostaną odnotowane. Uwierzcie, że oni znają się na swojej robocie i każdego potrafią wyprowadzić z równowagi. Mogą spowodować, że zaczniesz się pocić i nie będziesz potrafił odpowiedzieć na najprostsze pytania. Tylko najbardziej odporni kandydaci mogą liczyć na najwyższą ocenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here